Anadolu Efes na svom terenu savladao Real Madrid (VIDEO)

Meč je odigran u sportskoj dvorani Sinan Erdem.

1294559

Turski predstavnik u Evropskoj ligi THY, Anadolu Efes, u meču koji je odigran četvrte sedmice ugostio je Real Madrid.

Real Madrid je utakmicu započeo uzastopnim trojkama i poveo rezultatom 9-0. Trener Ergin Ataman je nakon toga zatražio pauzu. Nakon pauze, Shane Larkin je pogocima izjednačio za Anadolu Efes. Prva četvrtina je završena rezultatom 15-11.

Dugu četvrtinu Efes je započeo jako oštro i okončao je rezultatom 31-29. Drugo poluvreme počelo je tricama Micica i Larkina i okončano je rezultatom 56-50.

Tri minuta do kraja utakmice rezultat je bio 74-55. Zadnji minuti utakmice su izmakli kontroli pa je krajnji rezultat bio 76-60. Efes je nakon sedam utakmica pobjedio Real Madrid i na ovaj način izvojevao treću uzastopnu pobjedu u Evropskoj ligi.

Dunston i Simon su postigli po 17 koševa na ovoj utakmici.