Arkas osvojio nacionalni odbojkaški Kup

U velikoj drami koja je viđena u odbojkaškoj dvorani Baškent u Ankari, Arkas iz Izmira savladao Fenerbahče sa 3:2 u setovima.

332

Ovogodišnji finalista evropskog Čelendž kupa ekipa Arkasa dobila je prvi set rezltatom 25:23, da bi odbojkaši Fenerbahčea uz odličnu igru Maršala i Miljkovića dobili dva naredna seta rezultatom 25:23 i 25 :20 itako prešli u vođstvo 2:1. Ekipa Arkasa konsolidirala je redove u četvrtom setu i dobila ubjedljivim rezulataom 26:16. Majstorica je protekla u velikoj borbi i sitnim greškama što je Arkas uspješno iskoristio i dobio peti set rezultatom 15:13. Dvorana : Başkent Sudije : Nihat Ermihan, Onur Hoşnut FENERBAHČE: Miljkovic ****, Coskovic **, Emre **, Arslan **, Marshall ***, Kemal ** (Serkan ***, Ersin **, Burak , Cengizhan ) ARKAS SPOR: Emin **, Hüseyin **, Bravo ***, Burak ***, Agamez ****, Burutay *** (Nuri ***, Ceyhun ***, Ahmet *) SETOVI: 23-25, 25-23, 25-20, 16-25, 13-15 Trajanje setova : Ukupno 122 minuta (27, 28, 27, 23, 17). Nakon pobjede Arkasa: Igrači , stručni štab i navijači ovog kluba su uz veliko slavlje odnijeli ovaj vrijedan kup u egejsku ljepoticu ###Izmir###.