Azərbaycan Milli Məclisinə seçilən deputatların siyahısı

Mərkəzi Seçki Komissiyası Milli Məclisə seçkilərin son nəticələrini açıqlayıb...

Azərbaycan Milli Məclisinə seçilən deputatların siyahısı

 

Azərbaycan Milli Məclisinə seçilən deputatların son siyahısı:

 

  1. Vasif Talıbov (Şərur - Sədərək dairəsi),
  2. İsa Həbibbəyli (Şərur),
  3. Səttar Möhbalıyev (Babək-Kəngərli-Naxçıvan),
  4. Eldar İbrahimov (Naxçıvan),
  5. Siyavuş Novruzov (Şahbuz-Babək),
  6. Ülviyyə Həmzəyeva (Culfa-Babək),
  7. Cəbi Quliyev (Ordubad-Culfa),
  8. Azay Quliyev (Binəqədi, Bakı)
  9. Kəmaləddin Qafarov (Binəqədi, Bakı),
  10. Madər Musayev (Binəqədi, Bakı),
  11. Aydın Hüseynov (Qaradağ, Bakı),
  12. Səbinə Xasayeva (Qaradağ-Binəqədi-Yasamal, Bakı),
  13. Rauf Əliyev (Xəzər-Pirallahı, Bakı),
  14. Soltan Məmmədov (Xəzər, Bakı),
  15. Ülvi Quliyev (Yasamal, Bakı),
  16. Erkin Qədirli (Yasamal, Bakı),
  17. Elnur Allahverdiyev (Yasamal, Bakı),
  18. Rasim Musabəyov (Nərimanov-Nizami, Bakı),
  19. Hikmət Məmmədov (Nərimanov, Bakı),
  20. Adil Əliyev (Nərimanov, Bakı),
  21. Məlahət İbrahimqızı (Nəsimi, Bakı),
  22. Asim Mollazadə (Nəsimi, Bakı),
  23. Ziyad Səmədzadə (Nəsimi-Səbail, Bakı),
  24. Könül Nurullayeva (Nizami, Bakı),
  25. Sədaqət Vəliyeva (Nizami, Bakı),
  26. Fazil Mustafa (Sabuncu, Bakı),
  27. Əliabbas Salahzadə (Sabunçu, Bakı),
  28. Eldar Quliyev (Sabunçu, Bakı),
  29. Nigar Arpadarai (Səbail, Bakı),
  30. Sevinc Fətəliyeva (Suraxanı, Bakı),
  31. Etibar Əliyev (Suraxanı, Bakı),
  32. Afət Həsənova (Suraxanı, Bakı),
  33. Hüseynbala Mirələmov (Xətai, Bakı),
  34. Mixail Zabelin (Xətai, Bakı),
  35. Rauf Abbasov (Xətai, Bakı),
  36. Qüdrət Həsənquliyev (Xətai, Bakı),
  37. Rərvin Kərimzadə (Nizami, Bakı),
  38. Naqif Həmzəyev (Nizami, Bakı),
  39. Müşfiq Səfərov (Kəpəz, Gəncə),
  40. Musa Quliyev (Kəpəz, Gəncə),
  41. Hicran Hüseynova (Sumqayıt),
  42. Tahir Mirkişili (Sumqayıt),
  43. Emin Hacıyev (Sumqayıt),
  44. Müşfiq Məmmədli (Sumqayıt-Xızı),
  45. Oqtay Əsədov (Abşeron),
  46. İltizam Yusifov (Şirvan),
  47. Aydın Mirzəzadə (Mingəçevir),
  48. İlham Məmmədov (Yevlax),
  49. Hüseynəli Məhəmməd (Yevlax),
  50. Şahin Seyidzadə (Abşeron-Qobustan),
  51. Azər Badamov (Qusar),
  52. Vahid Əhmədov (Quba),
  53. Anatoli Rafailov (Quba-Qusar),
  54. Sadiq Qurbanov (Şabran-Siyəzən),
  55. Eldəniz Səlimov (Xaçmaz),
  56. Sevil Mikayılova (Xaçmaz),
  57. Əminə Ağazadə (Kürdəmir),
  58. Rafael Hüseynov (Hacıqabul-Kürdəmir),
  59. Jalə Əhmədova (Salyan),
  60. Fəzail Ağamalı (Salyan-Neftçala),
  61. Sabir Rüstəmxanlı (Neftçala),
  62. Əziz Ələkbərov (Saatlı),
  63. Kamal Səfərov (Sabirabad),
  64. Ramin Məmmədov (Sabirabad),
  65. Əhliman Əmiraslanov (Saatlı-Sabirabad),
  66. Bəhruz Məhərrəmov (Biləsuvar),
  67. Malik Həsənov (Cəlilabad),
  68. Elman Nəsirov (Cəlilabad),
  69. Fəzail İbrahimli (Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar),
  70. Məşhur Məmmədov (Masallı),
  71. Anar İsgəndərov (Masallı),
  72. Musa Qasımlı (Yardımlı-Masallı),
  73. Rüfət Quliyev (Lənkəran),
  74. Hadi Rəcəbli (Lənkəran) - (nəticələri ləğv edildi),
  75. Cavanşir Paşazadə (Lənkəran-Masallı),
  76. Ziyafət Əsgərov (Lənkəran-Astara),
  77. Rəşad Mahmudov (Astara),
  78. İqbal Məmmədov (Lerik),
  79. Razi Nurullayev (İmişli),
  80. Çingiz Qənizadə (İmişli-Beyləqan),
  81. Şahin İsmayılov (Beyləqan),
  82. Tahir Rzayev (Ağcabədi),
  83. Aqil Abbasov (Ağcabədi-Füzuli),
  84. Vüqar Bayramov (Füzuli),
  85. Tamam Cəfərova (Şamaxı),
  86. Novruzəli Aslanov (İsmayıllı),
  87. Tahir Kərimli (Ağsu-İsmayıllı),
  88. Sabir Hacıyev (Göyçay),
  89. Məzahir Əfəndiyev (Göyçay-Ağdaş),
  90. Cavid Osmanov (Ağdaş),
  91. Ramil Həsən (Ucar),
  92. Jalə Əliyeva (Zərdab-Ucar),
  93. Fatma Yıldırım (Bərdə),
  94. Zahid Oruc (Bərdə),
  95. Sahib Əliyev (Tərtər),
  96. Anar Məmmədov (Goranboy-Naftalan),
  97. Ağalar Vəliyev (Goranboy-Ağdam-Tərtər),
  98. Sahibə Qafarova (Şəmkir),
  99. Nurlan Həsənov (Şəmkir),
  100. Kamran Bayramov (Şəmkir-Daşkəsən),
  101. Elşad Mirbəşir (Göygöl-Daşkəsən),
  102. Nizami Səfərov (Samux-Şəmkir),
  103. Sevinc Hüseynova (Gədəbəy),
  104. Arzu Nağıyev (Gədəbəy-Tovuz),
  105. Qənirə Paşayeva (Tovuz),
  106. Ülviyyə Ağayeva (Tovuz-Qazax-Ağstafa),
  107. Səməd Seyidov (Qazax),
  108. Nizami Cəfərov (Ağstafa),
  109. Nəsib Məhəmmədov (Balakən),
  110. Elşən Musayev (Zaqatala),
  111. Kamilə Əliyeva (Zaqatala-Balakən),
  112. Azər Kərimli (Qax),
  113. Vüqar İskəndərov (Şəki),
  114. Əli Məsimli (Şəki),
  115. Cavanşir Feyziyev (Şəki),
  116. Fəttah Heydərov (Qəbələ),
  117. Aqiyə Naxçıvanlı (Oğuz-Qəbələ)
  118. Bəxtiyar Əliyev (Ağdam),
  119. Bəxtiyar Sadıqov (Ağdam),
  120. Ceyhun Məmmədov (Cəbrayıl-Qubadlı),
  121. Mahir Abbaszadə (Laçın),
  122. Tural Gəncəliyev (Xankəndi),
  123. Aqil Məmmədov (Kəlbəcər),
  124. Elman Məmmədov (Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd),
  125. İmamverdi İsmayılov (Zəngilan-Qubadlı).


Әlaqәli Xәbәrlәr