UEFA Avropa Liqasının pley-off mərhələsi başa çatıb

Qalib gələn 22 komanda növbəti mərhələyə yüksəlib.

559559
UEFA Avropa Liqasının pley-off mərhələsi başa çatıb

Qalib gələn 22 komanda növbəti mərhələyə yüksəlib.  

Öz evində "Grasshoppers"i 3-0, səfərdə isə 2-0 məğlub edən "Fənərbaxça" və Danimarka klubu olan "Midtjylland"a hər iki oyunun yekun nəticəsinə görə 3-0 qalib gələn "Osmanlıspor" qrup mərhələsinə vəsiqə qazanıb.

Digər Türkiyə klubu "Medipol Başakşəhər" isə evində 2-1 məğlub olduğu Ukraynanın "Şaxtyor Donetsk" klubuna səfərdə də 2-0 uduzaraq turniri başa çatdırıb.

UEFA Avropa Liqasında pley-off mərhələsində qeydə alınan nəticələr belədir:

PAOK (Yunanıstan) - “Dinamo” (Gürcüstan) 2:0 (İlk oyun – 3:0)

 “Qrasshoppers” (İsveçrə) - “Fənərbaxça” (Türkiyə) 0:2 (İlk oyun – 0:3)

“Rusenborq” (Norveç) - “Austria” (Vyana, Avstriya) 1:2 (İlk oyun – 1:2)

“Slovan” (Liberets, Çexiya) - AEK (Kipr) 3:0 (İlk oyun – 1:0)

 “Şaxtyor” (Ukrayna) - “Başakşəhər” (Türkiyə) 2:0 (İlk oyun – 2:1)

“Rapid” (Avstriya) - “Trençin” (Slovakiya) 0:2 (İlk oyun – 4:0)

“Osmanlıspor” (Türkiyə) - “Midtyulland” (Danimarka) 2:0 (İlk oyun – 1:0)

“Maribor” (Sloveniya) - “Qəbələ” (Azərbaycan) 1:0 (İlk oyun – 1:3)

“Hayduk” (Xorvatiya) - “Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) 2:1 pen - 3:4 (İlk oyun – 1:2)

“Srvena Zvezda” (Serbiya) - “Sassuolo” (İtaliya) 1:1 (İlk oyun – 0:3)

"Qarabağ” (Azərbaycan) - “Höteborq” (İsveç) 3:0 (İlk oyun – 0:1)

“Brondbü” (Danimarka) - “Panatinaikos” (Yunanıstan) 1:1 (İlk oyun – 0:3)

“Şkendiya” (Makedoniya) - “Gent” (Belçika) 0:4 (İlk oyun – 1:2)

“Sparta” (Praqa, Çexiya) - “Sonderyuske” (Danimarka) 3:2 (İlk oyun – 0:0)

“Partizani” (Albaniya) - “Krasnodar” (Rusiya) 0:0 (İlk oyun – 0:4)

“Alkmaar” (Hollandiya) - “Voyvodina” (Serbiya) 0:0 (İlk oyun – 3:0)

“Anderlext” (Belçika) - “Slaviya” (Çexiya) 3:0 (İlk oyun – 3:0)

“Genk” (Belçika) - “Lokomotiv” (Xorvatiya) 2:0 (İlk oyun – 2:2)

“Olimpiakos” (Yunanıstan) “Arouka” (Portuqaliya) 2:1 (İlk oyun – 1:0)

“Sent-Etyenn” (Fransa) – “Beytar” (İsrail) 0:0 (İlk oyun - 2:1)

“Vest Hem” (İngiltərə) - “Astra” (Rumıniya) 0:1 (İlk oyun – 1:1)

BATE (Belarus) - “Astana” (Qazaxıstan) 2:2 (İlk oyun - 0:2)

PAOK (Yunanıstan) - “Dinamo” (Gürcüstan) 2:0 (İlk oyun – 3:0)

“Maribor” (Sloveniya) - “Qəbələ” (Azərbaycan) 1:0 (İlk oyun – 1:3)

“Hayduk” (Xorvatiya) - “Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) 2:1 pen - 3:4 (İlk oyun – 1:2)

“Srvena Zvezda” (Serbiya) - “Sassuolo” (İtaliya) 1:1 (İlk oyun – 0:3)

 



Әlaqәli Xәbәrlәr