Koronavirusa dair son vəziyyət (Covid-19)

Dünyada koronavirusla bağlı son məlumatlar, statistika, yoluxma və ölüm faizini, interaktiv xəritə vasitəsilə hər faktı izləyə bilər, ölkələrdəki son vəziyyəti anbaan görə bilərsiniz

Məlumatlar Joins Hopkins Universitetinin müntəzəm olaraq açıqladığı yoluxmaya dair məlumatlardır. Hər ölkə üçün ən yeni məlumatları əks etdirməyə bilər.Ölkələr rəsmi rəqəmləri açıqladıqca yenilənir.
Dünyada koronavirusla bağlı son məlumatlar, statistika, yoluxma və ölüm faizini, interaktiv xəritə vasitəsilə hər faktı izləyə bilər, ölkələrdəki son vəziyyəti anbaan görə bilərsiniz
Yoluxma sayı6.925.037
Vəfat edənlər400.263
Sağalanlar3.183.359
Ölkə adıYoluxma sayıVəfat edənlərSağalanlarAktiv yoluxmalar
Amerika Birləşmiş Ştatları1.979.358111.788739.7241.127.846
Braziliya651.98035.211302.084314.685
Rusiya458.6895.725221.388231.576
İspaniya288.39027.1350261.255
Birləşmiş Krallıq284.86840.4650244.403
Hindistan246.5306.946118.592120.992
İtaliya234.80133.846165.07835.877
Peru187.4005.16279.214103.024
Almaniya185.5988.769168.9007.929
İran169.4258.209132.03829.178
Türkiyə169.2184.669135.32229.227
Fransa153.63429.14270.80653.686
Çili127.7451.54195.63130.573
Meksika110.02613.17078.59018.266
Səudiyyə Ərəbistanı98.86967671.79126.402
Kanada95.0167.77353.58233.661
Pakistan93.9831.93532.58159.467
Çin83.0304.63478.32967
Qətər67.1955142.52724.617
Banqladeş63.02684613.32548.855
Belçika59.0729.58016.19033.302
Belarus47.75126323.01524.473
Niderland47.3356.011041.324
İsveç43.8874.656039.231
Cənubi Afrika43.43490823.08819.438
Ekvador41.5753.53420.56817.473
Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri38.26827521.06116.932
Sinqapur37.5272524.55912.943
Kolumbiya36.6351.14513.63821.852
Portuqaliya34.3511.47420.80712.070
Misir32.6121.1988.53822.876
Küveyt31.13125419.28211.595
İsveçrə30.9561.92128.600435
İndoneziya30.5141.8019.90718.806
Ukrayna26.51477711.81213.925
Polşa25.9861.15312.64112.192
İrlandiya25.1831.67822.698807
Filippin21.3409944.44115.905
Argentina21.0376426.18014.215
Rumıniya20.2901.31814.4194.553
Əfqanıstan19.5513201.82017.411
Dominikan Respublikası19.19553611.9196.740
İsrail17.75229515.0422.415
Yaponiya17.06490714.9721.185
Avstriya16.89867215.789437
Oman16.016723.45112.493
Panama15.4633709.7195.374
Bəhreyn14.383249.0565.303
Boliviya12.7284271.73910.562
Qazaxıstan12.511537.1355.323
Ermənistan12.3641903.7208.454
Danimarka11.92458710.721616
Nigeriya11.8443333.6967.815
Serbiya11.74124811.056437
Cənubi Koreya11.71927310.531915
İran11.0983184.9045.876
Əlcəzair10.0506986.6312.721
Çexiya9.5463276.8842.335
Moldova9.5113315.4503.730
Qana9.462443.5475.871
Norveç8.5312388.138155
Malayziya8.3031176.6351.551
Mərakeş8.1512087.315628
Kamerun7.5992124.5872.800
Avstraliya7.2551026.690463
Azərbaycan7.239844.0243.131
Finlandiya6.9643225.800842
Qvatemala6.4852161.0535.216
Honduras5.9712486775.046
Sudan5.8653471.9243.594
Tajikistan4.453482.5831.822
Seneqal4.249472.5121.690
Cibuti4.169261.8152.328
Qvineya4.117232.8571.237
Özbəkistan4.064173.268779
Lüksemburq4.0351103.88837
Macarıstan3.9905452.2791.166
Demokratik Konqo Respublikası3.878825373.259
Kot d'İvuar3.431361.6041.791
Nepal3.235133652.857
Tayland3.104582.97175
Qabon3.101218332.247
Yunanıstan2.9801801.3741.426
El- Salvador2.934531.2811.600
Haiti2.92450242.850
Şimali Makedoniya2.9151511.6401.124
Bolqarıstan2.6681601.528980
Bosniya və Hersoqovina2.6061591.968479
Keniya2.600837061.811
Somali2.289824311.776
Xorvatiya2.2471042.12122
Kuba2.173831.855235
Venesuela2.145203341.791
Mayotta2.079251.523531
Qırğızıstan1.974221.360592
Efiopiya1.934202811.633
Estoniya1.931691.675187
Maldiv1.90187631.130
Şri-Lanka1.81411891912
İslandiya1.806101.7942
Litva1.705711.321313
Mərkəzi Afrika Respublikası1.5705371.528
Slovakiya1.528281.379121
Mali1.52390845588
Yeni Zelandiya1.504221.4811
Sloveniya1.4841091.35916
Qvineya- Bisau1.368121531.203
Livan1.32029768523
Ekvatorial Qvineya1.306122001.094
Kosta- Rika1.26310701552
Albaniya1.23234925273
Nikaraqua1.11846370702
Honkonq1.10641.04854
Paraqvay1.09011532547
Zambiya1.0897912170
Tunis1.0874997761
Latviya1.08625781280
Madaqaskar1.0268212806
Cənubi Sudan994106978
Niger9666586338
Cənubi Kıbrıs (Kipr) Rum İcması96018807135
Mavritaniya94749104794
Syerra- Leone94648600298
Burkina Faso8885376075
Andorra8525174160
Çad8366967295
Uruqvay8342372190
Gürcüstan80813663132
İordaniya7959586200
San Marino68042428210
Fransız Quyanası6391348290
Konqo63520182433
Malta627959622
Yamayka59510385200
Uqanda593082511
Kanal adaları563465125
Kabo Verde5425240297
Tanzaniya50921183305
San Tome və Prinsipi4991268419
Toqo48513240232
Reyunyon480141168
Yəmən46911123335
Fələstin464340061
Tayvan44374297
Ruanda4312283146
Malavi409455350
Mozambik4092126281
Liberiya34530185130
Mavriki337103243
Men adası336243120
Vyetnam329030722
Monteneqro32493150
Esvatini305322181
Zimbabve265433228
Benin2613151107
Myanma240615678
Liviya239552182
Martinika202149890
Monqolustan193071122
Farer adaları18701870
Gibraltar175015520
Kayman Adaları16419370
Qvadelupa164141446
Qayana153127764
Comoros14126772
Bermud141911418
Bruney14121381
Suriya12565861
Kamboca12501232
Trinidad və Tobaqo11781081
Baham102115536
Aruba1013980
Monaco994932
Surinam981988
Barbados927814
Anqola8842460
Lixtenşteyn8215526
Sint Maarten7715611
Burundi6313329
Fransa Polineziyası600600
Butan4801137
Makao450450
Sen-Marten413335
Botsvana4012316
Eritreya390390
Namibiya2901613
Qambiya261214
Antiqua və Barbuda263203
Sent Vinsent və Qrenadin2601511
Şərqi Timor240240
Qrenada230221
Kürasao211155
Yeni Kaledoniya200182
Beliz192161
Laos190181
Sent- Lüsiya190181
Fici180180
Dominika180162
Sent Kits və Nevis150150
Folklend adaları (Malvin)130130
Grenlandiya130130
Törks və Kaykos adaları121110
Vatikan120210
Seyşel110110
Montserrat111100
Qərbi Saxara9162
Britaniya Vircin adaları8170
Papua Yeni Qvineya8080
Karib Niderlandı7070
Sen-Bartelemi6060
Lesotho4022
Angilya3030
Sen-Pyer və Mikelon1010
American Samoa0000
Antarctica0000
Solomon Islands0000
Bouvet Island0000
Cocos (Keeling) Islands0000
Cook Islands0000
British Indian Ocean Territory010-1
Christmas Island0000