Koronavirusa dair son vəziyyət (Covid-19)

Dünyada koronavirusla bağlı son məlumatlar, statistika, yoluxma və ölüm faizini, interaktiv xəritə vasitəsilə hər faktı izləyə bilər, ölkələrdəki son vəziyyəti anbaan görə bilərsiniz

Məlumatlar Joins Hopkins Universitetinin müntəzəm olaraq açıqladığı yoluxmaya dair məlumatlardır. Hər ölkə üçün ən yeni məlumatları əks etdirməyə bilər.Ölkələr rəsmi rəqəmləri açıqladıqca yenilənir.
Dünyada koronavirusla bağlı son məlumatlar, statistika, yoluxma və ölüm faizini, interaktiv xəritə vasitəsilə hər faktı izləyə bilər, ölkələrdəki son vəziyyəti anbaan görə bilərsiniz
Yoluxma sayı162.524.428
Vəfat edənlər3.371.035
Sağalanlar141.454.673
Ölkə adıYoluxma sayıVəfat edənlərSağalanlarAktiv yoluxmalar
Amerika Birləşmiş Ştatları33.664.013599.31426.712.8216.351.878
Hindistan24.372.243266.22920.426.3233.679.691
Braziliya15.521.313432.78514.028.3551.060.173
Fransa5.848.154107.4235.042.411698.320
Türkiyə5.095.39044.3014.894.024157.065
Rusiya4.922.901115.1164.537.634270.151
Birləşmiş Krallıq4.446.824127.6684.273.44145.715
İtaliya4.146.722123.9273.683.189339.606
İspaniya3.604.79979.3393.297.340228.120
Almaniya3.585.89186.4813.259.000240.410
Argentina3.269.46669.8532.913.144286.469
Kolumbiya3.084.46080.2502.888.990115.220
Polşa2.849.01471.3112.589.277188.426
İran2.732.15276.4332.196.197459.522
Meksika2.377.995220.1591.897.587260.249
Ukrayna2.143.44847.6201.832.601263.227
Peru1.873.31665.3161.720.66587.335
İndoneziya1.734.28547.8231.592.88693.576
Çexiya1.651.17829.8571.588.34632.975
Cənubi Afrika1.608.39355.1241.522.16531.104
Niderland1.589.28217.4231.351.988219.871
Kanada1.318.40524.8691.220.11073.426
Çili1.273.51627.6471.208.39637.473
İran1.134.85915.9101.034.39684.553
Filippin1.131.46718.9581.053.52358.986
Rumıniya1.070.60529.4131.022.02919.163
İsveç1.037.12614.275878.153144.698
Belçika1.026.47324.645905.97395.855
Pakistan873.22019.384780.43873.398
Portuqaliya841.37916.999802.28522.095
İsrail839.0796.380831.950749
Macarıstan796.39029.041608.891158.458
Banqladeş779.53512.102720.47146.962
İordaniya723.0699.224710.4453.400
Serbiya705.1856.646673.03825.501
İsveçrə679.51010.730617.28351.497
Yaponiya665.54711.255579.44674.846
Avstriya635.78010.455612.52312.802
Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri543.6101.626523.77818.206
Livan534.9687.569492.27035.129
Mərakeş514.7059.092502.6043.009
Malayziya462.1901.822418.89741.471
Nepal439.6584.669327.653107.336
Səudiyyə Ərəbistanı431.4327.134415.7478.551
Bolqarıstan413.83817.243361.99334.602
Ekvador407.00219.514342.87844.610
Slovakiya387.16212.168370.0434.951
Yunanıstan373.88111.322335.15627.403
Belarus373.3512.681363.8736.797
Panama370.0436.292358.6705.081
Qazaxıstan353.1404.017310.16838.955
Xorvatiya349.0847.664334.2067.214
Azərbaycan328.9944.754312.46011.780
Gürcüstan327.8314.397307.33416.100
Boliviya327.22413.409267.97345.842
Tunis325.28011.727286.23027.323
Paraqvay309.6387.482256.34545.811
Fələstin303.2703.401288.89110.978
Küveyt290.0061.681275.74512.580
Kosta- Rika282.7413.547221.90357.291
Dominikan Respublikası275.3783.565232.92538.888
Efiopiya265.4133.964217.37044.079
Danimarka264.4652.499249.48712.479
Litva263.4754.084237.43121.960
İrlandiya254.8704.941237.16412.765
Moldova253.5676.006244.4873.074
Sloveniya248.5204.314236.0498.157
Misir243.31714.206179.81749.294
Qvatemala240.1707.845219.45612.869
Uruqvay235.2063.369204.05127.786
Honduras223.9225.89882.187135.837
Ermənistan220.4474.301207.4648.682
Qətər212.667524205.7506.393
Venesuela211.8382.352195.38014.106
Oman202.7132.148186.39114.174
Bosniya və Hersoqovina202.1438.981168.54924.613
Bəhreyn197.474732181.23715.505
Liviya181.1793.085167.62910.465
Nigeriya165.6612.066156.3997.196
Keniya165.1122.976113.43248.704
Şimali Makedoniya154.5245.184143.4275.913
Myanma143.0353.212132.0727.751
Şri-Lanka138.085923110.10827.054
Albaniya131.9392.427122.1057.407
Cənubi Koreya131.0611.896121.2827.883
Latviya127.0532.248115.6709.135
Estoniya126.6421.217118.0087.417
Əlcəzair125.0593.36087.13734.562
Kuba121.838785114.5446.509
Norveç118.74077488.95229.014
Qırğızıstan99.8451.68792.9535.205
Monteneqro98.7031.55695.6761.471
Özbəkistan96.11766791.5073.943
Tayland96.05054862.31633.186
Qana93.24378391.1461.314
Zambiya92.3561.26090.699397
Çin90.8294.63685.914279
Finlandiya89.68693146.00042.755
Kamerun74.9461.15270.4973.297
El- Salvador70.9152.17866.4182.319
Cənubi Kıbrıs (Kipr) Rum İcması70.74234639.06131.335
Mozambik70.36182668.4871.048
Lüksemburq68.92280666.1831.933
Əfqanıstan63.4122.73354.6346.045
Sinqapur61.5053161.047427
Namibiya50.73370447.7762.253
Botsvana49.65676146.6402.255
Monqolustan47.54820038.3309.018
Yamayka47.15083822.89523.417
Kot d'İvuar46.53529546.006234
Maldiv42.7759227.67215.011
Uqanda42.67434741.971356
Seneqal40.8061.12239.529155
Madaqaskar39.88874837.4311.709
Zimbabve38.5351.58236.308645
Sudan34.2722.44627.9493.877
Malavi34.2001.15332.176871
Demokratik Konqo Respublikası30.51177526.6013.135
Malta30.47441729.877180
Anqola30.03065125.6503.729
Avstraliya29.96291028.861191
Kabo Verde27.67224424.5462.882
Ruanda26.03334324.5921.098
Qabon23.79914320.3793.277
Suriya23.6451.68820.1971.760
Qvineya22.74615120.3662.229
Reyunyon22.64416921.603872
Kamboca21.4991479.86711.485
Fransız Quyanası21.4651089.99511.362
Mayotta20.1761712.96417.041
Fransa Polineziyası18.81514118.65024
Mavritaniya18.78145718.024300
Esvatini18.51167117.79347
Qvadelupa16.0172212.24213.554
Trinidad və Tobaqo15.3792659.9005.214
Qayana14.98833512.8341.819
Somali14.4867536.3257.408
Mali14.1635109.1574.496
Papua Yeni Qvineya13.70713611.0342.537
Andorra13.51012713.155228
Burkina Faso13.39416413.19436
Haiti13.35327112.414668
Tajikistan13.3089013.2180
Toqo13.24412511.8471.272
Beliz12.71432312.33754
Kürasao12.24611912.05968
Honkonq11.81921011.51693
Martinika11.736909811.548
Surinam11.70722310.1121.372
Cibuti11.40215111.24110
Konqo11.3431488.2082.987
Baham11.0242169.967841
Aruba10.83810410.63995
Lesotho10.7783206.4274.031
Cənubi Sudan10.65111510.46274
Seyşel9.184326.4132.739
Benin7.9951017.652242
Ekvatorial Qvineya7.6941127.279303
Nikaraqua7.0861844.2252.677
Mərkəzi Afrika Respublikası6.866955.1121.659
İslandiya6.537296.44563
Yəmən6.5231.2853.0082.230
Qambiya5.9401755.67491
Niger5.3261924.936198
San Marino5.083904.96825
Çad4.8971734.67747
Sent- Lüsiya4.788754.511202
Gibraltar4.286944.1893
Burundi4.28267733.503
Şərqi Timor4.11882.1461.964
Syerra- Leone4.103793.101923
Kanal adaları4.057863.95615
Barbados3.961463.916-1
Comoros3.8601463.68826
Eritreya3.822123.639171
Vyetnam3.816352.6571.124
Qvineya- Bisau3.745673.427251
Lixtenşteyn2.981582.88736
Yeni Zelandiya2.645262.60118
Monaco2.490322.42830
Bermud2.462322.234196
Törks və Kaykos adaları2.404172.36522
San Tome və Prinsipi2.324352.27316
Sint Maarten2.277272.22129
Liberiya2.114851.96267
Sent Vinsent və Qrenadin1.932121.769151
Sen-Marten1.773121.399362
Karib Niderlandı1.591171.55816
Men adası1.590291.5556
Laos1.4982513983
Tayvan1.290121.107171
Mavriki1.277171.130130
Butan1.27611.121154
Antiqua və Barbuda1.240321.17929
Sen-Bartelemi9741462511
Farer adaları66916635
Kayman Adaları565254716
Tanzaniya50921183305
Wallis and Futuna445744394
Bruney23232209
Britaniya Vircin adaları219119325
Dominika17801762
Fici166410953
Qrenada16111600
Yeni Kaledoniya12405866
Angilya10908920
Folklend adaları (Malvin)630630
Makao490490
Sent Kits və Nevis450441
Grenlandiya310310
Vatikan2701512
Sen-Pyer və Mikelon250250
Solomon Islands200200
Montserrat201190
Qərbi Saxara10181
Marshall Islands4040
Vanuatu4130
Samoa3021
Saint Helena2020
Micronesia1010
Christmas Island0000
British Indian Ocean Territory010-1
Cook Islands0000
Cocos (Keeling) Islands0000
Bouvet Island0000
American Samoa0000
Antarctica0000