Sayfa içeriğine erişmek için tıklayın
Reklamı Kapat
X

Hızlı Erişim Menüsü

TV Yayın Akışı
RSS
TRT Market
Engelsiz TRT
 
 

TV Kanalları Menüsü

TRT Vot


Türkiye Radyo Televizyon Kurumu'nun yurt dışına yönelik radyo yayınları, Türkiye'nin Sesi tarafından gerçekleştirilmektedir.

Yayınlarını, kısa dalga vericileri, uydu ve internet üzerinden bütün dünyaya ulaştıran Türkiye'nin Sesi, geleneksel radyo yayıncılığını sürdürürken, yayıncılık dünyasını etkileyen hızlı teknolojik değişimlere de uzak kalmayarak, güçlü teknik alt yapısı ve 35 dilde zengin içerikli internet yayınıyla yenilenen web sitesini, kullanıcılarının hizmetine sunmaktadır.

20 Kasım 2008'de yayına başlayan trt-vot.com üzerinden bugün 35 dil ve lehçede haber yayını ile bölge, dünya ve Türkiye gündemi internet takipçilerine ulaştırılmaktadır.

TRT-Vot'de, Almanca, Arapça, Arnavutça, Azerbaycan Türkçesi, Boşnakça, Bulgarca, Çince, Darice, Farsça, Fransızca, Gürcüce, Hırvatça, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Kazakça, Kırgızca, Macarca, Makedonca, Özbekçe, Peştuca, Romence, Rusça, Sırpça, Tatarca, Türkmence, Urduca, Uygurca, Yunanca ve Ermenice yayın yer almaktadır.

www.trt-vot.com'dan yayın yapılan bölgeyle ve bütün dünyayla ilgili sıcak gelişmeler, uzmanların görüşlerinin de yer aldığı kapsamlı, tarafsız ve doğru bir içerikle dünya kamuoyuna sunulmaktadır. Haber içeriğinde her dil için öncelikle bölgesel haberlere ağırlık verilmekte, haber sıralamasında ikinci sırada dünya haberleri yer almakta, dünyadaki gelişmelerin ardından ise gündemdeki Türkiye haberleri ele alınmaktadır.

Günlük, haftalık ve aylık okur istatistikleri online takip edilen haber sayfalarında, okuyucu yoğunluğu sürekli değişmektedir.

Siteyi ziyaret eden dinleyiciler, programların PODCAST dosyalarına ulaşabiliyor, kaydedilmiş yayının tamamını ve haberleri dinleyebilmekte, radyo yayınında yer almayan özel röportajlar, ses dosyaları ve video görüntülerine de trt-vot.com üzerinden ulaşabilmektedirler. Ayrıca haftanın fotoğrafları ve özel konulara göre oluşturulmuş multimedya galerilerini de görebilmektedirler.

Belirli konularda ayrıntılı bilgi içeren dosyaları da sitede bulabilecek olan kullanıcılar, isterlerse ilgili dildeki masa elemanları ile de iletişime girebiliyor ve görüşlerini bildirebiliyorlar.

TRT sitesine her hangi bir dilde giriş yapıldığında, o sayfadan diğer dillere geçiş de mümkün olabilmektedir.

Siteye hızlı erişilmesi amacıyla dillere göre kolayca hatırlanabilecek alan adları kullanılmaktadır.