TRT Cocuk Karakterleri_680*100 banner
Mukemmel Eslesme _680*100 banner
Spor Toto Super Lig2022_680*100 banner
Kara Tahta_tarihsiz 680*100 banner
Balkan Ninnisi 680x100 banner
bilbakalımtrt_2021 banner
TRT_Cocuk_Oyun_Dunyası_680*100 banner
trt_cocuk_kitaplik_2021 banner
TRT_Francais_680*100 banner
X

Televizyon


Çok sayıda ulusal ve bölgesel televizyon kanalının bulunduğu yayın ortamında, Türkiye ve dünyaya “doğru ve tarafsız” haber veren TRT, eğitim, kültür, belgesel, drama, spor, müzik ve eğlence yayınlarıyla, Anadolu’nun %99’una ve sınır ötesine ulaşarak, her yaş grubundan izleyiciye yönelik yayınlarıyla hizmet vermektedir.

TRT yayınları; çeşitli yaş, meslek, eğitim ve kültür seviyesindeki seyircilere doğru, tarafsız, anlaşılır ve anında haber vermeyi, eğitim ve kültür gelişimlerine katkıda bulunmayı, eğlendirirken eğitmeyi ve en yaygın şekliyle millî kültür bütünleşmesini sağlamayı amaçlıyor.

 • TRT-1

  TRT 1 Aile kanalı. Türkiye’nin en çok izlenilen televizyon kanalı TRT-1 aile kanalı formatında; eğitim, kültür, drama, müzik, eğlence, spor ve haber programlarının bulunduğu yayınlarıyla tüm Türkiye’ye hitap ediyor. TRT-1 %99,9 kapsama alanıyla Türkiye’nin her yerinde ve internet üzerinden bütün dünyada.

 • TRT-2

  TRT 2 Türk televizyonculuk tarihindeki ayrıcalıklı mirasını devam ettiren TRT 2, edebiyattan tarihe, resimden tiyatroya, müzikten felsefeye kültürün ve sanatın her alanında özel içerikleri ekrana taşıyor.

 • TRT-HABER

  TRT HABER Güncel haber, siyaset, analiz, tartışma, spor, belgesel, kültür ve sanatın yeni soluğu TRT HABER; TRT deneyimiyle ekranlarınızda. Doğru ve tarafsız olmayı ilke edinen TRT HABER, hayatın bütün renklerini ekranlarınıza taşıyor. Siz de doğru haber alma hakkınızı kullanın. Haberin ekranı TRT HABER, her yerde…

 • TRT-SPOR

  TRT SPOR Ağustos 2010 tarihinde yayına başlayan TRT Spor, ulusal ve uluslararası tüm spor müsabakalarını ve organizasyonları, canlı ya da banttan ekranına taşırken, sporun her dalına ayrı önem veriyor.

 • TRT SPOR YILDIZ

  TRT SPOR YILDIZ, uluslararası ve ulusal spor organizasyonlarının yayınlarını, 60’ı aşkın federasyonun ve amatör spor federasyonlarının faaliyetlerini ve bu branşlara ait sporcuların hayatını izleyicilere ulaştırıyor. Sporun her rengini 7’den 70’e tüm sporseverlerle buluşturma ilkesiyle yola çıkan kanal, geleneksel sporlar gibi öz kültürümüzden gelen değerlerle hazırlanan program ve yayınlarla yerli ve milli spor kültürüne hizmet etmeyi ve gençleri spora teşvik etmeyi amaçlıyor. Ayrıca engelli vatandaşların spor faaliyetlerini ekranlara taşıyarak hayata tutunmalarına katkı sağlıyor.

 • TRT-BELGESEL

  TRT BELGESEL Türkiye'yi İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça ve Türkçe ile beş farklı dilde dünyaya tanıtan TRT Belgesel Kanalı, tarih, toplum, doğa, çevre, spor, kültür-sanat, bilim, teknoloji alanlarında belgesel programları yayınlıyor. Geçmişi geleceğe aktaran ve doğanın izini süren kanal 17 Ekim 2009’da yayına başladı.

 • TRT-ÇOCUK

  TRT ÇOCUK Çağdaş Türk çocuklarının animasyondan müziğe, haberden spora bütün ihtiyaçlarına cevap veren kanal, fiziksel, zihinsel, ruhsal ve ahlaki bakımdan sağlıklı nesiller yetiştirilmesine katkıda bulunmayı hedefliyor. Evrensel pedagojik normlarda kaliteli, çağdaş ve sorumlu yayıncılık anlayışıyla çocukların gelişiminde destekleyici ve yol gösterici olmayı ilke edinen TRT Çocuk, Türk dilinin ve kültürünün doğru bir şekilde tanıtılmasını, çocukların oynayarak, eğlenerek eğitimini ve bilinçlenmesini amaçlıyor.

 • TRT-MÜZİK

  TRT MÜZİK Türkiye’nin ve dünyanın müziğini buluşturan kanalda, yarışma programları, müzik belgeselleri, konserler, kuşak programları, Top 10’lar ve canlı programlar yayınlanmaktadır. 16 Kasım 2009’da yayına başlayan kanal, Türk Halk ve Sanat Müziği ağırlıklı olmakla birlikte yerli ve yabancı müzik yayınlarıyla Türkiye’nin ve dünyanın müziğini TRT farkıyla ekrana taşıyor.

 • TRT-AVAZ

  TRT AVAZ Mart 2009’da yayına başlayan, Özbekistan, Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan, Azerbaycan, Bosna Hersek, Arnavutluk ve Türkiye olmak üzere 8 ülkeden ve bu ülkelere özgü 8 dilde, Uzakdoğu’dan Balkanlara uzanan coğrafyada yaşayan Türk dünyasına yönelik yayın yapan kanal, Türkiye ile diğer Türk Cumhuriyetleri arasında dil ve düşünce birliği kuruyor. Birçok Türk lehçesinde SES anlamına gelen AVAZ, Türk Cumhuriyetleri’nin ortak sesi olarak, Ortadoğu’dan Kafkaslara 27 ülke ve 13 muhtar cumhuriyette yaklaşık 250 milyon nüfuslu coğrafyaya hitap ediyor.

 • TRT-KURDÎ

  TRT KURDÎ TRT uluslararası Kürtçe yayın yapan kanalıyla Türkiye’nin uluslararası ve özellikle bölge ülkeleriyle olan ilişkilerine olumlu katkı sağlıyor. Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü amaçlayan, çağdaş normlarda her yaştan seyirciye hitap eden Kürtçe Aile Kanalı TRT-Kurdî Ocak 2009’da yayına başladı.

 • TRT-TÜRK

  TRT TÜRK Dünyaya ağırlıklı olarak Türkçe yayın yapan kanal, Türkiye ile Türk insanını tanıtan programlarıyla, haber, kültür ve sanat yayınlarıyla, yurtdışında yaşayan vatandaş ve soydaşlarımızın Türkiye ve Türk Kültürü ile kopmayan bağı, sorunlarının desteği, hüzün ve sevinçlerinin ortağı.... Dünyanın neresinde olursanız olun.

 • TRT-4K (UHD)

  TRT 4K TRT’nin Teknolojik vizyonun bir yansıması olarak 19 Şubat 2015 yılında yayın hayatına başladı… Türkiye’nin ilk ve tek şifresiz 4K (UHD) kanalı olma özelliğine sahip olan TRT 4K; Genel izleyici kitlesine hitap eden, aile kanalıdır. TRT’nin diğer tematik kanallarında yayınlanan Sinema, Spor, Belgesel ve Dizi kategorilerinde ki özel içeriklerin 4K (UHD) versiyonlarını eşsiz bir seyir zevki ile izleyicileri ulaştırmaktadır.

 • TRT-3

  TRT 3 kanalında, Parlamento yayınlarının yapıldığı TBMM TV ve TRT Spor kanalı, zaman paylaşımlı olarak yer alır.

 • TRT-WORLD

  TRT WORLD Dünya’ya, tamamen İngilizce olarak yayın yapan haber kanalı. TRT WORLD, cesur ve insan odaklı haber anlayışıyla yayınlarını sürdürüyor. 

 • TRT-ARABİ

  TRT ARABI Türkiye'nin uluslararası ve özellikle bölge ülkeleriyle olan ilişkilerine olumlu katkı sağlamak amacıyla yola çıkan TRT Arabi Türkiye ve Arap aleminin ortak dili, ortak ekranı, ortak hissiyatı olmak amacıyla, her yaştan seyirciye hitap ederek, çocuk, gençlik, kadın, sağlık, ekonomi, drama, belgesel, spor, müzik, haber, kültür-sanat, din-ahlak ve eğlence programlarından oluşan zengin bir içerikle Nisan 2010'da yayına başladı. Arapça konuşan, 22 Arap ülkesi ve Arapça konuşanlara yönelik yayın yapan kanal 350 milyon nüfusa sahip Arap ülkeleri ile Türkiye arasında bağları güçlendirmeyi hedefliyor.

TRT E-Bandrol
TRT_DOSYA_DOGRULAMA
trt_arabuluculuk