TRT Çocuk resmi internet sitesi

Türkiye'nin en çok izlenen çocuk kanalı

Kasaba, Yarışçı, Tilki, Pepee, Keloğlan, Anka, Cille, Rüzgar gülü

Canlı yayınlar, Canlı yayın yarışmaları, 23 Nisan, Çizgi filml,Çizgi sinema, Çocuk, Oyun

uye avatar      
 
Henüz üye olmadıysan
 
Kullanıcı Adı
Şifre
Bizi takip edin   Facebook'ta bize katılın Twitter'da bizi takip edin Dailymotion kanalımızı gezin
trt_cocuk_logo  
AKILLI PROGRAM ROBOTU
Yaş grubu seçiniz :
Program türü seçiniz :
EBEVEYNLER İÇİN

Dengeli Bir TV İzleme Alışkanlığı

Ekran başındaki minikler TRT Çocuk keyfine doyamıyor. Bunu en iyi siz ebeveynler biliyorsunuz. Onların zengin hayal dünyası karşısında her gün biraz daha hayretler içinde kalmıyor musunuz? Onları yalnız bırakmayın ve eğlenceli dakikaları ailece yaşayın. Çocuğunuzla daha fazla vakit geçirirken onları daha yakından tanıyın. Evet, onlar için en iyisini siz bilirsiniz. Fakat doğru bir gelişim için onları belirli bir saatten sonra ekrandan uzak tutmaya gayret edin.

Eğlencenin ve oyunun çocuklar üzerindeki motive edici etkisi yadsınamaz. Fakat her güzel şeyin de bir sınırı olmalı. Biz buna “Dengeli televizyon izleme alışkanlığı” diyoruz. Elbette sevgili anne babalar, siz bunu çoktan biliyorsunuz!.

Doğru Yaş Doğru Program

TRT Çocuk programları farklı yaş gruplarındaki çocukların farklı zihinsel gelişimlerine göre seçilir, üretilir, titizlikle denetlenir ve ekrana taşınır. Çünkü TRT Çocuk her yaştan çocuğun mutluluğunu hedefler. Siz de, dilerseniz sol taraftaki "Akıllı program robotu" kullanarak çocuğunuzun yaşına en uygun TRT Çocuk yapımlarını bulabilirsiniz.