Yolsuzlukla İlgili Çarpıcı Sözler


Sayıştay Başkanı Akyel, "Yolsuzluk toplumsal bir afet, yolsuzluk pis koku gibi ve kirli hava gibi o ortamda bulunan herkesi etkiliyor" dedi.
Yolsuzlukla İlgili Çarpıcı Sözler


Yayına giriş: 03.12.2011 20:14:55


Sayıştay Başkanı Recai Akyel , "Yolsuzluk toplumsal bir afet, yolsuzluk pis koku gibi ve kirli hava gibi o ortamda bulunan herkesi etkiliyor, herşey şeffaf olmalıdır" dedi .

"Yolsuzlukla Mücadele", Demokraside Birlik Vakfı ile İnsani Değerler Derneği'nin düzenlediği konferansta masaya yatırıldı.

Başkentteki konferansta, tüm boyutlarıyla "yolsuzluk" ele alındı. Konferansa Sayıştay Başkanı Recai Akyel'in sözleri damga vurdu . 

Akyel, "Denetimin olmaması da risk, denetimin doğru yapılması lazım. Denetim doğru yapılırsa fayda getiriyor, yanlış yapılan denetimin de zararı var" dedi.

Yolsuzluğu toplumsal bir afete benzeten Sayıştay Başkanı, şeffaflığa vurgu yaptı.

Akyel, "Yolsuzluk toplumsal bir afet, yolsuzluk pis koku gibi ve kirli hava gibi o ortamda bulunan herkesi etkiliyor. Yolsuzluk her kişiyi ilgilendiriyor, her kurumu ilgilendiriyor ve devleti ilgilendiriyor. Eskiden de vardı, bugün de var, yarında olacak. Siz o yolsuzluğun oluşumunun olduğu ortamı ortadan kaldırdığınız zaman yolsuzluk olmaz. Herşey şeffaf olmalıdır, şeffaflıktan kim çekinir? Amaç dışında iş yapma niyeti olan kişi şeffafliği istemez" diye konuştu.

 

 


 


TRT Avaz Haber

TRT World

facebook-trtavazTRT Avaz'ı Twitter'da takip et