Yeni Bir Yağışlı Hava Geliyor! 5 Günlük Hava Durumu


Türkiye, Çarşamba gününden itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisi altına giriyor. Perşembe günü Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege dışında kalan tüm yurtta yağış bekleniyor. Hangi bölgelerde kar yağışı var? Yağışlı hava kaç gün etkili olacak? İşte 5 günlük haritalı hava durumu...
Yeni Bir Yağışlı Hava Geliyor! 5 Günlük Hava Durumu


Yayına giriş: 14.11.2011 08:03:16
Güncelleme: 14.11.2011 08:34:05


Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün yaptığı son değerlendirmelere göre, Orta ve Doğu Karadeniz Kıyıları, İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Edirne, Çanakkale, Muğla, Antalya, Mersin, Karaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Şırnak, Hakkari ve Van ile akşam saatlerinden itibaren Isparta, Burdur, Konya, Ağrı, gece saatlerinde Aksaray, Kayseri, Niğde, Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Hatay çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Kırklareli, Konya, Karaman, Niğde, Kayseri, Isparta ve Burdur'un yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar, Van ve Hakkari ile Orta ve Doğu Karadeniz'in yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor.

İç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor.

ÇARŞAMBA GÜNÜ YENİ BİR YAĞIŞLI HAVA GELİYOR

Türkiye, Çarşamba gününden itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisi altına giriyor. Kıyı bölgelerde yağmur şeklinde görülecek olan yağışların iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Perşembe günü, Marmara’nın batısı ve Kıyı Ege dışında tüm yurtta yağış bekleniyor. Cuma günü ise yağışlı hava yurdun Doğu kesimlerine ilerleyerek yurdu terk edecek.

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA DURUMU


TRT Avaz Haber

TRT World

facebook-trtavazTRT Avaz'ı Twitter'da takip et