TRT ailesine taziye mesajları sürüyor


TRT ailesine taziye mesajları çığ gibi büyüyor.
TRT ailesine taziye mesajları sürüyor


Yayına giriş: 01.01.1970 02:00:00


Sırbistan'da  TRT, deneyimli kameramanı Halil Elmas'ı Sırbistan'da meydana gelen trafik kazasında kaybetmenin acısını yaşıyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu taziyelerini bildirdi. 

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, çalışma arkadaşlarının üzüntüsünü , "fedakar TRT çalışanlarının acısı, acımızdır" sözleri ile paylaştı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, Kameraman arkadaşımız Halil Elmas’ın vefat etmesi dolayısıyla TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin’e bir başsağlığı mesajı gönderdi. 

Cemil Çiçek mesajında, yaralı arkadaşlarımıza da geçmiş olsun dileklerini iletti.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da taziye mesajında : 

"Merhuma Allah'tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı, yaralı kardeşlerime de şifa diliyorum.Olayın yaşandığı andan itibaren TRT Genel Müdürümüz Sayın İbrahim Şahin konuyla yakından ilgilenmiş ve gerekli tedbirler alınmıştır." dedi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ da , başsağlığı dileklerini TRT Genel Müdürlüğü'ne  bir mesajla iletti 

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, acı haberi Macaristan'da aldı. 

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, "Allah rahmet eylesin, TRT çok köklü bir kurum, bütün elemanlarıyla dünyanın her yerinde haberciliği en başarılı şekilde yapan arkadaşlarımızdan müteşekkil bir ekip. Halil Elmas büyük bir kayıp, Allah bir daha böyle bir acı göstermesin, bütün TRT camiasına, ailesine taziyelerimi sunuyorum" dedi.


TRT Avaz Haber

TRT World

facebook-trtavazTRT Avaz'ı Twitter'da takip et