"Oda TV" davası...


Yalçın Küçük ve Hanefi Avcı'nın yanısıra 9 tutuksuz sanık katıldı.
"Oda TV" davası...


Yayına giriş: 13.06.2013 14:43:12
Güncelleme: 13.06.2013 17:52:46


Ergenekon kapsamında görülen Odatv davasına devam edildi.

Mahkeme eski Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Deniz Baykal'ın da aralarında bulunduğu bazı isimlerin tanık olarak dinlenmesine karar  verdi.

Çağlayan'daki 16'ıncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanıklar Yalçın Küçük ve Hanefi Avcı'nın yanısıra 9 tutuksuz sanık katıldı.

Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, Hanefi Avcı'nın 'Bilgisayarlara gönderilen virüslerin geldiği mail adresi ABD merkezli' yönündeki iddiası üzerine ABD makamlarına bu konunun sorulduğunu belirtti.

Ekinci, gelen cevapta ABD'nin davaya ilişkin tüm evrakları ve Avcı'nın talebinin daha da ayrıntılandırılmasını istediğini belirterek, yeni yazı yazılacağını söyledi.

Hanefi Avcı'nın ardından tutuklu sanık Yalçın Küçük savunmasını yaptı. Küçük ile Mahkeme Başkanı arasında zaman zaman tartışmalar yaşandı.

Verilen aranın ardından mahkeme heyeti, eski Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Deniz Baykal, Ergenekon Davası sanığı Dursun Çiçek'in kızı İrem Çiçek, Yalçın Küçük'ün eşi ve avukatı İffet Temren Küçük, Ayşegül Kibaroğlu ve avukat Dilek Helvacı'nın tanık olarak dinlenmesine karar verdi.

Ayrıca Balyoz Darbe Planı Davası sanığı emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın kızı Pınar Doğan'ın da sanık avukatları tarafından hazır edilmesi durumunda tanık olarak dinlenmesine karar verildi.

Mahkeme, Yalçın Küçük ve Hanefi Avcı'nın tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

Bir sonraki duruşma 11 Eylül tarihinde görülecek.


TRT Avaz Haber

TRT World

facebook-trtavazTRT Avaz'ı Twitter'da takip et