Halam Geldi 3 Ocak’ta vizyonda


Çekimleri KKTC’de yapılan filmin galası da yine Kıbrıs’ta yapılacak.
Halam Geldi 3 Ocak’ta vizyonda


Yayına giriş: 14.12.2013 13:49:11


Yapımcılığını Sami Dündar'ın, yönetmenliğini Erhan Kozan'ın yaptığı 'Halam Geldi' filmi, gazeteci Evrim Kanpolat'ın bizzat şahit olduğu gerçek bir olaydan yola çıkarak, çocuk yaşta gelin olan kızların dramını ve akraba evliliklerini anlatıyor.

ALTIN PORTAKAL’DA SOSYAL SORUMLULUK ÖDÜLÜ

Çekimleri, KKTC Lefkoşa'da bir sınır köyü olan Akıncılar köyünde gerçekleşen filmin galası 29 Aralık 2013'te Kıbrıs'ta yapılacak. Halam Geldi, 03 Ocak 2014 tarihinde de vizyonda olacak ve sinemaseverler ile buluşacak. Halam Geldi filmi 50. Altın Portakal Film Festivali’nde yarışmaya aday olmamasına rağmen ‘Sosyal Sorumluluk Ödülü’ne layık görülmüştü. 

RUM SINIRINDA GEÇEN BİR HİKAYE

Burçin Terzicioğlu’nun başrolünde yer aldığı film, Rum köyü Limya (Lympia) sınırında komşu olan, ezan seslerine kilise çanının, Türk müziğine Yunan ezgilerinin eşlik ettiği Akıncılar köyünde geçiyor. Köyde üç çocuk, üçü de Diyarbakırlı, üçü de 13 yaşında, üçü de kaderine tutsak yol arkadaşları, çözüldükçe karışan bir törenin, çocuk gelinlerin hikayesi bu.

KIBRIS BARIŞ HAREKATININ 40. YILI

Aynı zamanda Kıbrıs Barış Harekatı'nın 40. yılına denk gelen filmde, Kıbrıs Rum Kesimi tarafı ile yaşanan sınır meselesini de en insani yanıyla işleniyor.
Senaryo okuma provalarında başlayan hüznün çekimler boyunca devam ettiği filmde, çocuk oyuncularından Miray Akay'ın canlandırdığı Reyhan'ın küçük yaşta göstermiş olduğu performansı da çekim ekibi tarafından çok beğenildi.
 


TRT Avaz Haber

TRT World

facebook-trtavazTRT Avaz'ı Twitter'da takip et