Çıldır Gölü'nde altın at şahlandı


Ardahan Çıldır'da 2. Altın At Kış Festivali renkli görüntülere sahne oldu.
Çıldır Gölü'nde altın at şahlandı


Yayına giriş: 09.02.2014 08:05:40


Ardahan Çıldır İlçesinde Türkiye geleneksel Spor Dalları Federasyonu Başkanlığı'nca düzenlenen 2. Altın At Kış Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Buz tutmuş Çıldır Gölü üzerinde düzenlenen festivale Çıldır ve çevre illerden gelen vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Şölende Atlı kızak yarışları , Rahvan at yarışları, Atlı okçuluk yarışı ve çeşitli etkinlikler düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından başlayan etkinliklerde Ardahan Üniversitesi Rektörü Ramazan Korkmaz, Ardahan Valisi Seyfettin Azizoğlu, AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Çıldır Kaymakamı Alparslan KIlıç ve kurum amirleri Katıldı.
Açılış Konuşmasını yapan Vali Azizoğlu, "Ardahan'ın Önemli bir potansiyel olduğunu dile getirerek Kars Tiflis Bakü Demiryolu hattı, Aktaş Sınır Kapısı Ardahan'ın geleceği için büyük önem arz etmektedir. Gelecek yıllarda Ardahan daha büyük önem kazanarak yatırımların merkezi haline gelecektir. Bugün burada ata sporlarımızı donmuş Çıldır gölü üzerinde yaparak bölgemizdeki turizm potansiyelini canlandırmak için çeşitli etkinlikler düzenledik" dedi. 


TRT Avaz Haber

TRT World

facebook-trtavazTRT Avaz'ı Twitter'da takip et