"76 milyonun hükûmetiyiz"


Erdoğan, "Kim olursa olsun biz yolsuzlukla mücadeleden prim vermeyiz." dedi.
"76 milyonun hükûmetiyiz"


Yayına giriş: 01.01.1970 02:00:00
Güncelleme: 30.12.2013 09:19:28


Manisa'nın Akhisar ilçesinde düzenlenen toplu açılış töreninde gündemle ilgili açıklamalarda bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Son seçimde her iki kişiden biri AK Parti'ye oy verdi. Bu bir güven oylamasıdır. Ama birileri bunu hazmedemedi" dedi.

"Milletin istikamet çizmesi için elimizden geleni yaptık." diyen Başbakan Erdoğan, "AK Parti, yolsuzluklarla mücadele ede ede bugünlere geldi. Babamın oğlu olsa, evladım olsa, kim olursa olsun, biz yolsuzlukla mücadeleden prim vermeyiz" dedi.

Başbakan Erdoğan, son günlerde artan sokak olayları ile ilgili de "Gezi dediler, cam çerçeve indirdiler. Şimdi yolsuzluk, şu bu dediler yine cam çerçeve indirmeye gayret ediyorlar. Tutmayacak bu oyunlar. Biz 30 Mart'ta gereken cevabı vereceğiz" şeklinde konuştu.

"MUHALEFET VATANA İHANET İÇİNDE"

Başbakan Erdoğan, 17 Aralık operasyonu ile ilgili muhalefetin tavrını eleştirerek, "Gerek ana muhalefet gerek yavru muhalefet vatana ihanet içindedir. Zira 642 milyar, eski rakamla 642 katrilyon bu ülkede devletin kasasında kaldı. Ama bak 17 Aralık'tan bu yana, 120 milyar dolar maalesef zarar var. Yazık değli mi, bunu nasıl yaparsınız? Böyle bir kampanya nasıl başlatırsınız? Bu bir çete olayıdır, bu bir örgüt olayıdır. Maalesef anamuhalefet de yavru muhalefet de el ele şu anda bu işi yapıyorlar" dedi.

BAŞBAKAN ERDOĞAN, DEMİRCİDE DE HALKA SESLENDİ

Başbakan Erdoğan programı çerçevesinde Manisa'nın Demirci ilçesine geldi.Başbakan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirirken, "Bunun adı kaset genel müdürüdür. Çünkü Sayın Baykal'ı bir kasetle götürdüler. Şimdi iş ortaya çıkıyor. Demek ki bu işin arkasında birileri var ama kimler var sorusunun cevabı yavaş yavaş çıkmaya başladı. Tezgahı farklı kurmuşlardı ama bumerang döndü şimdi kendilerini vurmaya başladı. Bunun adı tam manasıyla kaset genel müdürüdür. Kendi genel başkanına bu tür tezgahı kuran, bu ülkede her şeyi yapar" dedi.

"TEMİZ OLANLARINI TENZİH EDERİZ"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan: "Hakim ve savcılarımızın temiz olanlarını tenzih ederiz, onlara yönelik en ufak bir sözümüz olamaz. Çünkü onlardan adalet elde ediyoruz. Ancak bu gücü, kuvveti suistimal etmek suretiyle eğer bu ülkenin bölünmesine, parçalanmasına neden oluyorlarsa bunları da teşhir ederiz. Bu nasıl savcı? Başsavcı ondan dosyayı istiyor diye kalkıyor, feryat ediyor beyefendi. Senle, daha dur bakalım, işimiz var" şeklinde konuştu.

"76 MİLYONUN HÜKÜMETİYİZ"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Devletin içinde paralel devlet kurmaya gayret edenler bilsinler ki karşılarında bizi bulacaklardır. Bu hangi meşrepten olursa olsun, hangi mizaçtan olursa olsun, kim olursa olsun, karşılarında bizi bulacaklardır. Bu ülkede, devletin içinde, hizmeti kalkıp da istismar etmek suretiyle, cemaat istismar etmek suretiyle, tertemiz kardeşlerimizi maalesef bu ülkede bölmeye gayret etmek suretiyle, onlar üzerinden rant elde etmek suretiyle bilsinler ki karşılarında bizi bulacaklardır. Çünkü bu ülke, 76 milyonun ve biz 76 milyonun hükûmetiyiz. Bu ülkeyi, bölmeyi parçalamaya kimse cüret edemez. Kimsenin de buna hakkı yok. Herkes yerini bilecek" dedi.


TRT Avaz Haber

TRT World

facebook-trtavazTRT Avaz'ı Twitter'da takip et