113 tesisin açılışı yapıldı


Başbakan Erdoğan, 113 tesis ve yatırımı hizmete açtı.
113 tesisin açılışı yapıldı


Yayına giriş: 11.12.2013 17:08:08


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın yapımını tamamladığı 113 tesisin açılışını yaptı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığının tarihe endeksli açılış törenlerini 4 yıldır sürdürdüğünü belirten Erdoğan, 2010 yılında 110, 2011 yılında 111, 2012'de 112 eseri ve hizmetin açılışını yaptıklarını, bugün de 113 tesis ve yatırımın resmi olarak hizmete alındığını anlattı.

Başbakan Erdoğan, açılışı yapılan 113 eser ve hizmetlerin toplam yatırım bedelinin 3 milyar 250 milyon lira olduğunu belirterek, bugün Kahramanmaraş Adatepe Barajı, Bingöl Gülbahar Barajı, İzmir Burgaz Barajı ile Şanlıurfa Suruç Ovası pompa sulaması sağ ve sol sahil ana kanalı ile taş basan depolamasını da hizmete aldıklarını kaydetti.

Amaçlarının adım attıkları her yere hizmet götürmek olduğunu söyleyen Erdoğan "Başkaları laf üretirken biz hizmet üretmeye devam edeceğiz" dedi.

"Ayak bastığımız her yere hizmet götürmekten eser inşa etmekten söz ediyorum amacımız bu kubbede hoş bir seda bırakmak" diyen Erdoğan, "Amacımız Türkiye'yi kalkındırmak, Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak. İşte bu sabah Batıkent-Sincan arasındaki metronun test sürüşüne katıldım ve orada yapılanları yerinde görelim dedik. İnşallah yılbaşı itibariyle de bu hat hizmete başlayacak. Bu bir şeyi gösteriyor, biz hizmet yarışındayız birileri de laf yarışında. Allah'a şükürler olsun ki ülkemize milletimize olan sevdamızın karşılığı olarak Cumhuriyet tarihinin bir çok rekorunu kırdık. Türkiye'ye, insanımıza ilkleri yaşattık, hayalleri, rüyaları gerçeğe dönüştürdük. Dünyada ilk defa iki kıtayı birleştiren su altı tünelini yapmak bize nasip oldu ülkemizde" diye konuştu.

VİDEO KONFERANSLA AÇILIŞ

Törende, Başbakan Erdoğan'ın konuşmasının ardından video konferans sistemiyle sırasıyla bağlantı kurulan Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Balıkesir, İzmir ve Kırklareli'nde Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından yapılan tesislerin açılışı gerçekleştirildi.
 


TRT Avaz Haber

TRT World

facebook-trtavazTRT Avaz'ı Twitter'da takip et