Osmina finala Evropske lige: Pobede Arsenala, Atletico Madrida, Lyona i Salzburga

Arsenal, Atletico Madrid, Lyon i Salzburg su upisali pobjede u prvim mečevima osmine finala Evropske lige.

U terminu od 19.00 sati igrale su se četiri utakmice, uključujući i duel Milana i Arsenala koji je privukao veliku pažnju ljubitelja nogometa.

Milan je kao domaćin u veoma zanimljivom meču poražen od ekipe Arsenala rezultatom 0:2.

Golove za goste su postigli Henrikh Mkhitaryan u 15. i Aaron Ramsey u četvrtoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Bh. reprezentativac Sead Kolašinac je u dresu Arsenala igrao do 62. minute kada ga je zamijenio Ainsley Maitland-Niles.

Atletico Madrid je na "Wanda Metropolitanu" u Madridu savladao Lokomotiv Moskvu rezultatom 3:0. Strijelci su bili Saul Niguez u 22., Diego Costa u 47., i Koke u 90. minuti meča.

CSKA Moskva je na "VEB Areni" u Moskvi doživjela poraz od Olympique Lyona rezultatom 0:1, a jedini pogodak na meču je postigao Marcelo u 68. minuti.

Borussia Dortmund je na svome "Signal-Iduna-Parku" u Dortmundu neočekivano poražena od Salzburga rezultatom 1:2. Golove za goste je postigao Valon Berisha u 49., i 56. minuti, dok je strijelac za Dortmund bio Andre Schurrle u 62. minuti meča.

Susreti Lazio - Dynamo Kiev, Marseille - Athletic Bilbao, RB Leipzig - Zenit i Sporting - Viktoria Plzen na rasporedu su od 21:05 sati.