Presidenti Erdogan filloi vizitën në Afrikën e Jugut

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan do të qëndrojë në qytetin Johannesburg të Afrikës së Jugut deri në datën 27 korrik, ku do të marrë pjesë në Samitin e Kryetarëve të Shteteve dhe Qeverive të BRICS.