4 palestinezë ranë dëshmor dhe 8 të tjerë mbetën të plagosur në sulmet ajrore izraelite në Rripin e Gazës.

Në sulmet ajrore të avionëve luftarakë izraelitë në rajone të ndryshme të Rripit të Gazës ranë dëshmorë 4 palestinezë dhe u plagosën 8 të tjerë.gazze de gerginlik 4 şehit