Sulmi me armë në Las Vegas

Të paktën 50 persona u vranë dhe mbi 200 të tjerë u plagosën pas një sulmi me armë që ndodhi gjatë një festivali të muzikës kauntri në afërsi të hotel-kazinosë “Mandalay Bay” në Las Vegas, në perëndim të ShBA-së.