SHBA – Oklahoma dhe Uiskonsin goditen nga stuhi të fuqishme

Stuhitë e fuqishme, të cilat kanë goditur Oklahomën dhe Uiskonsin në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kanë shkaktuar dëme të mëdha materiale dhe dhjetëra të plagosur. Lajmi i mirë është që nuk janë regjistruar viktima, të paktën deri më tani.