Erdoan priti me ceremoni zyrtare Mbretin e Jordanisë, Abdullah II

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan), priti me ceremoni zyrtare në kryeqytetin Ankara Mbretin e Jordanisë, që gjendet për vizitë zyrtare në Turqi, Abdullah II.

Erdoan priti me ceremoni zyrtare Mbretin e Jordanisë, Abdullah II

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan), priti me ceremoni zyrtare në kryeqytetin Ankara Mbretin e Jordanisë, që gjendet për vizitë zyrtare në Turqi, Abdullah II.

Erdoan dhe Abdullah, më pas kaluan në takimin kokë më kokë në kompleksin presidencial.

Në takim u vlerësuan zhvillimet në Siri, Irak dhe rajon.

Vizita e mbretit të Jordanisë, Abdullah II në Turqi zhvillohet në kuadër të 70-vjetorit të fillimit të marrëdhënieve diplomatike ndërmjet Turqisë dhe Jordanisë.Lajme të ngjashme