Roma ble sulmuesin Justin Kluivert për 20 milionë euro nga Ajax

19-vjeçari, djali i golashënuesit të tretë më të mirë të Holandës (40 gola), Patrick Kluivert, firmosi një kontratë 5-vjeçare, nga e cila do të përfitojë 2 milionë euro në sezon...

Roma ble sulmuesin Justin Kluivert për 20 milionë euro nga Ajax

Justin Kluivert është tashmë zyrtarisht futbollist i Romës. Sulmuesi holandez, djali i golashënuesit të tretë më të mirë të Holandës (40 gola), Patrick Kluivert, ka zbarkuar në Romë në orët e vona të së hënës, ndërsa gjatë mesditës së sotme ka kryer vizitat mjekësore dhe më pas ka hedhur të zezën mbi të bardhë.

Transferimi i tij në Serie A i ka kushtuar Romës 20 milionë euro. 19-vjeçari firmosi një kontratë 5-vjeçare, nga e cila do të përfitojë 2 milionë euro në sezon.

Kluivert u prit në aeroport nga rreth 250 tifozë verdhekuq, që e përshëndetën blerjen e re me kore dhe flamuj.Lajme të ngjashme