Erdoani priti në takim futbollistët turq të Premier Ligës angleze

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) priti në takim futbollistët turq që luajnë në Premier Ligën e Anglisë, Cenk Tosun, Mesut Ozil dhe Ilkay Gundogan.

Erdoani priti në takim futbollistët turq të Premier Ligës angleze

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) priti në takim futbollistët turq që luajnë në Premier Ligën e Anglisë, Cenk Tosun, Mesut Ozil dhe Ilkay Gundogan.

Presidenti Erdoan vazhdon takimet në Londër, ku zhvillon një vizitë zyrtare.

Në pritjen e realizuar me dyer të mbyllura për median në një hotel në Londër, Tosun, Ozil dhe Gundogan i dhuruan presidentit turk format e tyre të firmosura.  

Ilkay dhe Mesut, me skuadrën kombëtare të Gjermanisë pritet të luajnë në Kupën Botërore që do të zhvillohet këtë verë në Rusi.

Ilkay Gundogan, që karrierën e futbollit e vazhdon në Angli, është futbollist i skuadrës Manchester City, Cenk Tosun luan në Everton ndërsa Mesut Ozil është futbollist i Arsenalit.Lajme të ngjashme