Koreja e Veriut do të marrë pjesë në Lojërat Olimpike

Koreja e Veriut konfirmon pjesëmarrjen në Lojërat Olimpike të dimrit në Korenë e Jugut muajin e ardhshëm, deklaroi përfaqësuesi koreano-verior për Komitetin Ndërkombëtar Olimpik (CIO), sipas agjencisë japoneze të lajmeve “Kyodo”.

Koreja e Veriut do të marrë pjesë në Lojërat Olimpike

Koreja e Veriut konfirmon pjesëmarrjen në Lojërat Olimpike të dimrit në Korenë e Jugut muajin e ardhshëm, deklaroi përfaqësuesi koreano-verior për Komitetin Ndërkombëtar Olimpik (CIO), sipas agjencisë japoneze të lajmeve “Kyodo”.

Agjencia japoneze e lajmeve “Kyodo” theksoi se anëtari koreano-verior i CIO, Chang Ung, e bëri këtë deklaratë për gazetarët gjatë një ndalese në aeroportin ndërkombëtar të Pekinit.

Ky zhvillim ndodh ndërkohë që Seuli dhe Pheniani ranë dakord për mbajtjen e diskutimeve për herë të parë që prej dy vitesh. (ATSH)Lajme të ngjashme