Peshëngritësi turk kampion bote, Naim Suleymanoglu humb jetën në spitalin ku po kurohej

Peshëngritësi kombëtar, kampion i olimpiadës dhe kampion botëror, Naim Sylejmanollu humbi jetën në moshën 50-vjeçare në spitalin ku po kurohej pas transplantimit të mëlçisë.

Peshëngritësi turk kampion bote, Naim Suleymanoglu humb jetën në spitalin ku po kurohej

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta e peshëngritësit Naim Sylejmanollu (Naim Süleymanoğlu).

Në lidhje me vdekjen e peshëngritësit kombëtar, kampion i olimpiadës dhe kampion botëror, Naim Sylejmanollu, Presidenti Erdoan, tha: “Kampioni ynë Naim Sylejmanollu për fat të keq ishte shtruar në reanimacion. Ne e vizituam atë në spital. Ai humbi jetën. Allahu i faltë taksiratin. I shpreh ngushëllimet të gjithë të afërmeve dhe familjes së tij. I shpreh ngushëllimet popullit tonë për këtë humbje”.Lajme të ngjashme