Felipe Massa i jep fund karrierës së tij

Piloti brazilian i Williams, Felipe Massa, ka bërë të ditur se do t’i japë fund karrierës në Formula 1 në fund të sezonit.

Felipe Massa i jep fund karrierës së tij

Piloti brazilian i Williams, Felipe Massa, ka bërë të ditur se do t’i japë fund karrierës në Formula 1 në fund të sezonit.

Nenkampioni i botës në 2008, 36 vjeç, është shprehur se “ka vendosur të tërhiqet nga Formula 1. Do të jetë Çmimi i Madh i Brazilit i fundit për mua në Formula 1. Dua të falënderoj familjen time, gjithë miqtë e mi, të gjithë sponsorët dhe gjithë fansat”, ka deklaruar ai në Twitter.Lajme të ngjashme