Verstappen, më i shpejti në provat e treta të lira në Singapor

Ka qenë Max Verstappen ai që ka realizuar kohën më të shpejtë në provat e treta të lira për Çmimin e Madh të Singaporit në Formula 1, të shtunën në cirkuitin e Marina Bay.

Verstappen, më i shpejti në provat e treta të lira në Singapor

Piloti holandez i Red Bull ka realizuar kohën ’41″829, duke dalë para gjermanit Sebastian Vettel (Ferrari) dhe britanikut Lewis Hamilton (Mercedes).

McLaren ka qenë në vendin e 4-t me Fernando Alonso.

Vetëm vendi i 9-të për Ferrari me Kimi Raikkonen.Lajme të ngjashme