Erdoan priti në takim futbollistin Burak Jëllmaz

Gjatë bisedës Presidenti Erdoan e përgëzoi futbollistin turk për performancën që tregon në skuadrën kineze të futbollit Beijin Guoan.

Erdoan priti në takim futbollistin Burak Jëllmaz

Futbollisti i kombëtares turke të futbollit që luan në Kinë, Burak Jëllmaz (Burak Yılmaz) u prit nga Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) i cili zhvilloi një vizitë në Pekin të Kinës për Forumin e Brezave dhe Rrugëve për Bashkëpunim Ndërkombëtar.

Gjatë bisedës Presidenti Erdoan e përgëzoi futbollistin turk për performancën që tregon në skuadrën kineze të futbollit Beijin Guoan.

Burak së fundmi kishte shënuar të dy golat e ndeshjes që skuadra e tij lozi përballë Yanbian Funde, që përfundoi me rezultatin 2-1.

Ndërkohë që në ligën kineze ka mbetur pas java e 9-të, futbollisti Burak Jëllmaz ka shënuar 6 gola në 6 ndeshje.Lajme të ngjashme