Presidenti Erdoan pret familjen e motoçiklistit të suksesshëm turk, Sofuollu

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) priti motoçiklistin kombëtar fitues 5 herë të Kampionatit Botëror të Supersport, Kenan Sofollu (Kenan Sofuoğlu) dhe familjen e tij.

Presidenti Erdoan pret familjen e motoçiklistit të suksesshëm turk, Sofuollu

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) priti motoçiklistin kombëtar fitues 5 herë të Kampionatit Botëror të Supersport, Kenan Sofollu (Kenan Sofuoğlu) dhe familjen e tij.

Sportisti i shumëdashur turk, në llogarinë e tij në median sociale Instagram, postoi një fotografi të nënës së tij Nurhajat Sofuollu (Nurhayat Sofuoğlu) bashkëshortes së tij Julia Looman dhe djalit të tij Mahirit me Presidentin Erdoan.

Së bashku me fotografinë ai shkroi edhe mesazhin: “I nderuari Presidenti im që na prite mbrëmë në Pallatin Huber së bashku me familjen time, ti ke qenë pranë nesh në ditë të mira dhe të këqija. Sa mirë që ju kemi”.Lajme të ngjashme