Fitore historike e Kosovës

Fitore historike e Kosovës

Reprezentacioni i Kosovës në futboll, ka shënuar fitoren e parë historike në ndeshjen garuese të Ligës së Kombeve duke e mposhtur Ishujt Faroe me rezultat 2:0. Kosova tani kryeson grupin dhe nëse zë vendin e parë në grup, do të ngjitet në Ligën më të fortë, C.