Pakistan - 20 të vrarë dhe shumë të tjerë të plagosur në sulmin kamikaz në Beluçistan

Zyrtarët bëjnë të ditur se agresori e hodhi vetën në erë në kohën kur forcat e sigurisë e ndaluan në hyrje të tyrbes deri sa ai përpiqej të hyjë brenda.

Pakistan - 20 të vrarë dhe shumë të tjerë të plagosur në sulmin kamikaz në Beluçistan

Në sulmin kamikaz të ndërmarrë ndaj një tyrbe në provincën Beluçistan të Pakistanit kanë humbur jetën 20 dhe u plagosën 25 persona të tjerë.

Zyrtarët bëjnë të ditur se agresori e hodhi vetën në erë në kohën kur forcat e sigurisë e ndaluan në hyrje të tyrbes deri sa ai përpiqej të hyjë brenda.

Në anën tjetër Turqia dënoi ashpër sulmin terrorist të ndërmarrë në Pakistan.

Në komunikatën me shkrim të lëshuar nga Ministria e Jashtme e Turqisë thuhet se “Mësuam me dhimbje të thellë për humbjen e jetëve dhe plagosjen e një numri të madh të njerëzve në sulmin terrorist të ndërmarrë ndaj një teqeje në qytetin Xhall Magsi (Jhal Magsi) të provincës Beluçistan të Pakistanit”.Lajme të ngjashme