Kryeministri Rama uroi Presidentin Erdogan për suksesin në zgjedhje

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, uroi presidentin e Turqisë, Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) për suksesin në zgjedhje

Kryeministri Rama uroi Presidentin Erdogan për suksesin në zgjedhje

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, uroi Presidentin Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) për suksesin në zgjedhjet e të dielës.

Presidentin Erdoan e uruan për fitoren edhe Presidenti i Azerbajxhanit Ilham Alijev, Presidenti i Palestinës Mahmoud Abbas, Kreu i Këshillit Presidencial të Bosnjë-Hercegovinës Bakir Izetbegoviç, Presidenti i Uzbekistanit Shevket Mirziyoyev, Emiri i Katarit Temim bin Hamad al-Thani, Kryetari i Shtetit të Sudanit Omer al-Beshir, Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, Kryeministri i Hungarisë Viktor Orban.

Personalitetet e tjera që e kanë uruar Presidentin Erdoan deri tani janë: zv/patriku i Armenëve të Turqisë Aram Ateshyan, lideri shpirtëror i armenëve katolikë Levon Zekiyan dhe Kryerabini Hebre Ishak Haleva, Kreu i Komunitetit Hebre në Turqi Ishak Ibrahimzadeh.

Rezultatet e zgjedhjeve në Turqi mund ti ndiqni në kohë reale duke klikuar këtu:Lajme të ngjashme