Претседателот Ердоган утре ќе оствари средба со емирот на Катар Ал Сани

На средбата ќе бидат разменети мислења во врска со билатералните односи како и актуелните случувања во регионот

Претседателот Ердоган утре ќе оствари средба со емирот на Катар Ал Сани

Претседателот Реџеп Тајип Ердоган утре ќе оствари средба со емирот на Катар Шеик Темим Бин Хамед Ал Сани.

Во писменото соопштение кое што беше објавено од претседателскиот прес центар, емирот на катар Ал Сани кој утре ќе допатува во специјална посета на Турција ќе се состане со претседателот Ердоган.

На средбата ќе бидат разменети мислења во врска со билатералните односи како и актуелните случувања во регионот.Слични вести