Путин оствари средба со Нетанјаху

Односите меѓу двете земји се развиваат во позитивна насока во сите сфери, не само во економијата

Путин оствари средба со Нетанјаху

Рускиот претседател Владимир Путин оствари средба со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху.

Според соопштението кое беше објавено од страна на рускиот претседателски дворец Кремљ, Путин во говорот пред средбата со Нетанјаху во Москва рече дека секој изминат ден се повеќе се развиваат и зајакнуваат билатералните односи меѓу Русија и Израел.

Односите меѓу двете земји се развиваат во позитивна насока во сите сфери, не само во економијата.Слични вести