Фенербахче вечерва во Истанбул ќе го пречека Жалгирис Каунас

Натпреварот ќе се одигра во спортската сала Улкер во Истанбул и ќе започне во 20:45 часот според турско време

Фенербахче вечерва во Истанбул ќе го пречека Жалгирис Каунас

Фенербахче Беко кој води на табелата на Евролигата Туркиш Ерлајнс во рамките на 18'тото коло од натпреварите вечерва ќе го пречека литвански Жалгирис Каунас.

Жолто-лилјаковите кошаркари кои по 12'те по ред извојувани победи синоќа изгубија од руски Кимки во гости, од досега одиграните 17 натпревари имаат извојувано 15 победи и два пати беа поразени.

Литвански Жалгирис Каунас пак досега има 7 победи и 10 порази.

Првиот натпревар во првото полувреме од лигата Фенербахче Беко извојува победа над Жалгирис Каунас во гости со резултат од 75:82.

Натпреварот ќе се одигра во спортската сала Улкер во Истанбул и ќе започне во 20:45 часот според турско време.Слични вести