Анадолу Ефес утре вечер во Евролигата Туркиш Ерлајнс ќе го пречека руски Кимки

Натпреварот ќе се одигра во спортската сала Синан Ердем во Истанбул и ќе започне во 20:00 часот според турско време

Анадолу Ефес утре вечер во Евролигата Туркиш Ерлајнс ќе го пречека руски Кимки

Турскиот кошаркарски претставник во Евролигата Туркиш Ерлајнс, Анадолу Ефес во 17'сетото коло од натпреварите утре вечер ќе го пречека руски Кимки.

Натпреварот ќе се одигра во спортската сала Синан Ердем во Истанбул и ќе започне во 20:00 часот според турско време. 

Анадолу Ефес кој на досега одиграните 17 натпревари во Евролигата Туркиш Ерлајнс има 11 победи и 6 порази се наоѓа на 4'тото место на табелата.

Рускиот претставник Кимки пак со 7 победи и 10 порази е на 12'сетото место.

Одиграниот прв натпревар во првото полувреме од сезоната помеѓу двете екипи го доби Анадолу Ефес со резултат од 85:84.Слични вести