Башакшехир вечерва ќе го пречека на свој терен англиски Бернли

во првиот натпревар од третото квалификациско коло во УЕФА Европа Лигата вечерва на свој терен ќе го пречека англиски Бернли

Башакшехир вечерва ќе го пречека на свој терен англиски Бернли

Турскиот претставник Медипол Башакшехир во првиот натпревар од третото квалификациско коло во УЕФА Европа Лигата вечерва на свој терен ќе ја пречека англиската екипа Бернли.

Натпреварот кој што ќе се емитува во живо на екраните на ТРТ 1, ќе се одигра на Стадионот Башакшехир Фатих Терим Истанбул и ќе започне во 21:00 часот спроед турско време.

Судија ќе биде Срџан Јовановиќ од Фудбалската федерација на Србија.

Портокалово-лилјаковите ги прават пресметките да го добијат овој меч што ќе го одиграат на домашен терен и да заминат за реваншот во Англија со предност.

Реваншот на натпреварот ќе се одигра по една недела на 16 август во четврток на стадионот Турф Мур во Бернли.

 Слични вести