Извлечени ждрепките за последните 16 финалисти за Европската лига на УЕФА

Првите натпревари на последните 16-те екипи ќе се одржат на 8 март, а реванш натпреварите на 15 март

Извлечени ждрепките за последните 16 финалисти за Европската лига на УЕФА

Извлечени двојките за ждрепките за последните 16 финалисти за Европската лига на УЕФА.

На извлекувањето на ждрепките што се одржа во швајцарското гратче Нион беа извлечени следните двојки:

Лацио (Италија) – Динамо Киев (Укрина)

Лајпциг (Германија) – Зенит (Русија)

Атлетико Мадрид (Шпанија) – Локомотива Москва (Русија)

ЦСКА (Москва) – Атлетико Билбао (Шпанија)

Спортинг Лисабон (Португалија) – Викторија Плзен (Република Чешка)

Борусија Дортмунд (Германија) – Салцбург (Австрија)

Милан (Италија) – Арсенал (Англија).

Првите натпревари на последните 16-те екипи ќе се одржат на 8 март, а реванш натпреварите на 15 март.Слични вести