Продолжува возбудувањето во 7-то коло во кошарка на Европската лига

Во 22.05 часот ќе играат Макаби Фокс (Израел) – Анадолу Ефес (Турција)

Продолжува возбудувањето во 7-то коло во кошарка на Европската лига

Денес ќе продолжат возбудувањето во 7-то коло на Европската лига Туркиш ерлајнс во кошарка

Денес според турско време ќе се одржат следните натпревари:

Во 22.05 Макаби Фокс (Израел) – Анадолу Ефес (Турција)

Во 22.15 Панатинаикос Суперфус (Грција) - Кимки (Русија)

Во 22.30 Басконија (Шпанија) – Реал Мадрид (Шпанија)

22.45 Уницаја Малага (Шпанија) – Жалгирис (Литванија)

На 15 ноември среда ќе се одиграат следните натпревари:

Во 20.45 часот турската екипа на Фенербахче Догуш против грчки Олимпијакос

Во 21.00 Црвена Ѕвезда МТС (Србија) – ЦСКА Москва (Русија)

Во 22.00 часот Бросе Бамберг (Германија) – Барцелона Ласа (Шпанија)

Во 22.45 Валенција (Шпанија) – Аикс Армани Иксченџе Олимпија Милано (Италија)Слични вести