Бешикташ го порази Лајпциг со 2 спрема 0

Головите за Бешикташ во ги постигнаа Бабел во 11. и Талиска во 43.минута од натпреварот.

Бешикташ го порази Лајпциг со 2 спрема 0

Бешикташ реди победи  во Лигата на шампионите.

По победата над Порто, Бешикташ синоќа ја победи германската екипа Лајпциг со 2 спрема 0.

Головите за Бешикташ во ги постигнаа Бабел во 11. и Талиска во 43.минута од натпреварот.

Со оваа победа турскиот претставник во Лигата на шампионите Бешикташ со вкупно досега освоени 6 бода ја задржа челната позиција на табелата во Г групата.

 

 Слични вести