Турската кошаркарска репрезентација поразена од Летонија

Натпреварот против Шпанија ќе го одигра на 10 септември недела

Турската кошаркарска репрезентација поразена од Летонија

Во рамките на квалификационите натпревари за Европското кошаркарско првенство 2017, турската машка кошаркарска репрезентација на петтиот и последен натпревар против Летонија беше поразена со резултат од 87-79 и се пласира на 4 место во групата. Во 16-то коло Турција ќе игра против Шпанија.

Од последното 16-то коло турските репрезентативци натамошните квалификациони натпревари ќе продолжат да играат во салата Синан Ердем. Натпреварот против Шпанија ќе го одигра на 10 септември недела.Слични вести