Македонски Вардар наредниот противник на Фенербахче

Првите елиминациони натпревари за плејофот на УЕФА Лигата Европа ќе се одиграат на 17 август

Македонски Вардар наредниот противник на Фенербахче

Со елиминирањето на Штурм Грац од УЕФА Лига Европа, македонската екипа на вардар стана наредниот противник на Фенербахче.

Турскиот ФК Фенербахче по елиминирањето на Штурм Грац во третото коло на квалификациони натпревари на УЕФА Лигата Европа, с пласираше во плејофот. Фенербахче на првиот натпревар во гости извојуваше победа од 2-1, додека на вториот на домашен терен играше нерешено 1-1.

Фенербахче на патот за пласман во групите ќе одигра уште два натпревари со екипата на Вардар.

Првите елиминациони натпревари за плејофот на УЕФА Лигата Европа ќе се одиграат на 17, а реванш натпреварите на 24 август.Слични вести