Турската женска кошаркаркса репрезентација отпатува во Чешка

Турските репрезентативки првиот натпревар во групата ќе го одиграат на 16 јуни петок против репрезентацијата на Словачка

Турската женска кошаркаркса репрезентација отпатува во Чешка

Во рамките на Европското првенство во кошарка жени што ќе се одржи од 16 до 25 јуни под покровителство на ФИБА, турската женска кошаркарска репрезентација замина во Чешка.

Турските репрезентативки првиот натпревар во групата ќе го одиграат на 16 јуни петок против репрезентацијата на Словачка. Вториот на 17 јуни сабота против Италија, а третиот и последен натпревар на 19 јуни понеделник против Белорусија.Слични вести