Првенството на Евролигата Туркиш ерлајнс 2017 ќе се одржи во Истанбул

Шампионот на фајналфор на Евролигата 2017 ќе биде определен по финалниот натпревар во недела

Првенството на Евролигата Туркиш ерлајнс 2017 ќе се одржи во Истанбул

Пред да почнат натпреварите фајналфор на Евролигата Туркиш ерлајнс 2017, купот беше донесен во Истанбул.

Фајналфор натпреварите на Евролигата Туркиш ерлајнс 2017 ќе се одржат од 19 до 21 мај во спортската сала Синан Ердем во Истанбул, а ќе започнат на 19 мај во 17.30 часот според турско време со натпреварот меѓу руската екипа ЦСКА Москва и грчката екипа Олимпијакос.

Полуфиналните натпревари ќе завршат истиот ден со натпреварот меѓу нашиот претставник Фенербахче и шпанскиот противник Реал Мадрид кој натпревар ќе се одигра во 20.30 часот.

Шампионот на фајналфор на Евролигата Туркиш ерлајнс 2017 ќе биде определен по финалниот натпревар кој ќе се одигра во неделаСлични вести