Бешикташ се збогува од Европската лига

После драматичниот натпревар со француската екипа Олимпик Лион Бешикташ загуби во продолжетоците

Бешикташ се збогува од Европската лига

Бешикташ се збогува од Европската лига.

Во рамките на четвртфиналните реванш натпревари на Европската лига на УЕФА домашниот Бешикташ играше против француски Олимпик Лион на стадионот Водафон Арена во Истанбул на домашен терен.

Екипата на црно-белите после поразот од 2 спрема 1 во првиот натпревар со Олимпик Лион поведоа со 2 спрема 1 во регуларното време од натпреварот.

Во продолжетоците Бешикташ загуби со 7 спрема 6 и се збогува од понатамошните натпревари во Европската лига на УЕФА.

 Слични вести