Денес стартува плеј-оф возбудувањето во Европската лига Туркиш ерлајнс

Вечерва во 21.00 часот според турско време Фенербахче чќе игра против Панатинаикос Суперфудс

Денес стартува плеј-оф возбудувањето во Европската лига Туркиш ерлајнс

Нашиот претставник Фенербахче ќе биде гостин на грчкиот противник Панатинаикос Суперфудс. Натпреварот ќе започне во 21.00 часот според турско време и ќе се емитува во живо преку ТВ-канал ТРТ Спорт.

Останатите натпревари ќе се одиграат меѓу руската екипа ЦСКА Москва и шпанскиот претставник Басконија.

Натпреварот кој ќе започне во 20.00 часот ќе може да се следи преку ТВ-канал ТРТ Аваз.Слични вести