Ердоган им го честиташе празникот Рамазан Бајрам на граѓаните

Посакувам празникот Рамазан бајрам на сите луѓе да им донесе многу среќа и благодет

Ердоган им го честиташе празникот Рамазан Бајрам на граѓаните

Претседателот Реџеп Тајип Ердоган во пораката по повод Рамазан бајрам им го честиташе празникот на граѓаните.

Ердоган во пораката рече дека завршивме уште еден месец на постот Рамазан чиј почеток е милост и благонаклоност, средина простување, крајот спасување од вечното мачење.

Посакувам празникот Рамазан бајрам на сите луѓе да им донесе многу среќа  благодет и да внимаваат на сообраќајните правила.

Од господ посакувам бајрамските денови да ги одбележите со љубов, братство, убави разговори и прегратки. Искрено и од се срце им го честитам празникот рамазан бајрам на целиот исламски свет и на целото човештво, рече Ердоган во пораката.Слични вести