Canakkale
Македонски

Програми

Регион

Нова средба на Кипар помеѓу Акинџи и Анастасиадис
Нова средба на Кипар помеѓу Акинџи и Анастасиадис 24.11.2015

Претседателот на Турската Република Северен Кипар (ТРСК) Мустафа Акинџи и лидерот на јужната кипарско-грчка управа Никос Анастасиадис се состанаа повторно во меѓупросторот на поделениот остров

Свет

Германија испраќа извидувачки авиони Торнадо во Сирија
Германија испраќа извидувачки авиони Торнадо во Сирија 26.11.2015

Германски владини извори истакнаа дека одлуката за испраќање на извидувачки авиони Торнадо во Сирија била донесена на средбата на канцеларката Ангела Меркел и министерката за одбрана Урсула фон дер Лејен

Турска музика

Видео галерија

Покажи се
Месечно наградно прашање

Фејсбук страница