Érmeket szereztek a török karatésok

A Szerbiában folyó 53. karate Európa-bajnokság esti fordulóiban a török sportolók 2 arany és 1 ezüst érmet nyertek.

A Novi Sadban folyó versenyen Serap Özçelik Arapoğlu és Burak Uygur aranyérmet nyert.

A nők kumite 50 kilogrammos súlycsoportjában Serap Özçelik Arapoğlu a döntőben az ausztrál Bettina Plankot az 1-1-re végződött meccs után bírói pontozással 5-0-ra verte, így 4. alkalommal lett Európa-bajnok.

A férfiak kumite 50 kilogrammos súlycsoportjában Burak Uygur a szerb Stefan Joksicot a 2-2-re végződött meccs után az első pontot szerző félként verte, így 2. alkalommal lett Európa-bajnok.

A férfiaknál nyílt katában Ali Sofuoğlu a döntőben a spanyol Hugo Damian Quintertól 4-1-re kikapott, s így ezüstérmet szerzett.

Recep Tayyip Erdoğan köztársasági elnök a Szerbiában folyó 53. karate Európa-bajnokság aranyérmes sportolóinak, Serap Özçelik Arapoğlunak Burak Uygurnak táviratban gratulált.